Červen 2017

06. Čtvrtý měsíc

19. června 2017 v 18:39 | Mia |  Kapitola 2: USA
PRVNÍ TÝDEN
O víkendu 21.-23.4. jsme se s Anež vydaly na road trip do Corpus Christi. V pátek za mnou Anež přijela a po práci jsme sedly do auta a fičely. Michalka si zařídila přes tři hodinky a jelikož se nám jelo dobře a neměly jsme hlad, zmákly jsme to bez přestávky. Po příjezdu jsme se ubytovaly v motelu a šupajdily na véču do Whataburgeru, který jsem konečně poprvé zkusila (je totiž jen v Texasu) a zjistila, že to je prostě burger no :D Po véči jsme se šly mrknout do irské hospůdky vedle motelu a daly si drinčík u živé hudby. A jelikož jsme byly unavené, říkaly jsme si, že zatancovat půjdem zítra.

V sobotu jsme zjistily, že motelová snídaně v cene je jen do 9 hodin. Tak jsme dosti otrávené šly najít podnik, kde jsme si daly wafle s výhledem na moře. Poprvé jsem zkusila slaninu s javorovým sirupem a bylo to zajímavé. Ne že bych to potřebovala jíst znova :D. Po snídani jsme se vydaly směrem na Padre Island podívat se na Mustang State Park. Stály jsme v krásné koloně, dojely podívat do rozkošeného přímořského městečka Port Aransas a vyfotily jsme se s obřím žralokem. Poté jsme dorazily do parku, kde jsme musely k vodě asi 10 minut pěšky, protože jaksi nevlastníme truck, ale malé autko, které přes vodu fakt nepřejede. A tak jsme se prošly skrz nálet komárů a hovad. Nicméně dorazily jsme na krásnou malou plážičku, kde nikdo nebyl. A tak jsme si ji prošly, hupsly na chvilku do vody, chvilku se opalovaly a pak jely směrem k North Beach. Tam jsme se hezky prošly a daly si véču při západu slunce. A Anež obrovskou frozen margatiru, kterou nebyla schopná dopít :D. V rámci šetření jsme se stavily do obchodu koupit si snídani, protože před 9 hodinou jsme opravdu nehodlaly vstávat. Na pokoj jsme dojely celkem brzo na to, abychom šly na bar, tak jsme vlezly do postelí a zaply telku, že pak půjdem. Jenže se nám tak strašně nechtělo, a říkaly jsme si, že do baru přece můžeme i v Houstonu, tak jsme zůstaly v postelích a čučely na telku. Nicméně jsme si stejně skoro do dvou povídaly :D.

V neděli jsme se mrkly zase na pláž, ačkoliv byla moc zima na koupání. Ale aspoň jsme se kochaly a pak se šly podívat do místního leteckého muzea na obrovské lodi. Bylo moc pěkné,nafotila jsem vše, co jsem viděla a po obhlédnutí plážového suvenýrového obchodu jsme se vydaly směrem domů. Po cestě jsme se zastavily ještě v městečku Victoria, kde je výstava přehlídkových aut a dokonce je to zadarmo. Po shlédnutí všech šíleně nazdobených aut jsme si skákly do kfc na papání a hujá domů.


DRUHÝ TÝDEN
V sobotu 29.4. měla Vivi, neboli babička, narozeniny a tak jsme jely tentokrát k jiné sestře, Blake, na oslavu. Zajímavé ovšem bylo, že nejstarší sestra Mimi se s matkou pohádala, takže když přijela, držela se schválně v jiných místnostech a nepromluvily spolu ani slovo, takže byla super atmoška. Nicméně jsme si všichni prostě povídali, pak se najedli rajčatové polívky se sýrovým toastem a završili to suprovým brownies se zmrzlinou. Miluju tuhle kombinaci!


TŘETÍ TÝDEN
Ve středu 3.5. jsme si s Milčou zajely do polské restaurace, protože to je jedinná nejbližší kuchyně té naší tady v Houstonu. Jen co jsme vešly dovnitř, vůně (smrad) nám připomněla typickou českou hospodu. Tak jsme si daly polévku, já prahla po nudlovém vývaru a Milča po houbovce, a pak jsem si dala guláš. Sice místo knedlíku ty jejich polské rozblemcané nočky, ale nevadí, guláš chutnal jako ten náš, takže jsem byla spokojená.

V pátek jsme si pro změnu skákly do chocolate baru a pak do Popdoddy, kde jsme objevily luxusní hambáč s houbama. Sobotu jsem trávila s Market v tennis clubu a večer s Anež ve Wild Westu, kde jsem si pěkně zatancovala s dědou, co voněl koňma, což pro mě bylo parádní. A v neděli jsme s Market opět navštívily tenis club a jelikož se mi pak nechtělo domů, zašly jsme s Milčou zase na ten supr houbový hambáč :D.


ČTVRTÝ TÝDEN
V rámci plánování výletu do vegas jsem se v úterý 9.5. sešla s Lisou z Rakouska na kafíčku. Pěkně jsme pokecaly a plánovaly, co budem dělat.

Ve čtvrtek ráno rodinka odjížděla, takže jsem se probudila do skvělého tichého domu a parádně si to užívala celý den. Večer jsme šly ven s Market, v pátek jsem konečně po čase viděla Jenny a Reie, kteří mě vzali do Midnight Rodeo (to samé co náš Wild West, jenom dál). V sobotu jsme u nás dělaly s českýma holkama party a slavily Milčinu promoci a v neděli jsme s Lisou odfrčely do Vegas.


PÁTÝ TÝDEN
Las Vegas... V pondělí jsme si chtěly půjčit auto kvůli výletu, ale hotel si zabral moc peněz na Lisině kreditce, takže jsme musely z půjčovny letět na hotel, aby si to přehodila na debitku. Jenže ani volání do banky nepomohlo, aby peníze pustili, takže jsme měly smůlu. V úterý jsme se tedy vydaly mrknout na Vegas Strip, takže jsme se pořádně prošly. Večer jsme šly do mega klubu Omnia, protože Lisa chtěla vidět Stevea Aokiho (nemám páru kdo to je, prej DJ). Teda tam bylo lidí....Ani hýbat se nedalo. Nic pro mě. Ve středu mě Lisa s křikem budila, že má prahcy, takže jdem půjčit auto a vydaly jsme se teda na výlet. Když jsme dojely na vysněnou Horseshoe band, pršelo jak prase a byla kosa. Ale Michalka vymyslela koupit v blízkém Walmartu pláštěnky, takže jsme se i přes hrozné počasí mohly jít kochat krásami přírody. Pak jsme se nadlábly v čínském bufetu a mohly fičet zpátky. Ve čtvrtek už jsme se jen s taškama válely u bazénu a hurá domů.

V neděli 21.5. jsme měli aupair meeting v NASA centru. Sešla jsem se po cestě s Lisou a dojely jsme tam spolu. Tam se k nám přidala Anež. nejdřív po nás chtěli společnou fotku, takže se asi 50 lidí mělo nacpat na malé místečko před plátno, což byla fakt zábava. Poté nás naložili do vláčku a jeli jsme kolem letadel do řídící kanceláře. Tam jsme koukali na kancelář plnou počítačů a pláten. Viděli jsme živý přenos kamery zabírající vesmírnou stanici s létajícím kosmonautem, různé mapy a u toho poslouchali přednášku. Pak nás zavezli k vesmírné raketě. A to bylo vlastně všechno, protože v hlavní hale jsou naučné hry a podobně. A simulátory za poplatek haha.


05. Třetí měsíc

18. června 2017 v 23:47 | Mia |  Kapitola 2: USA
PRVNÍ TÝDEN
V úterý 21.3. mě konečně čekal driving test! Se Sarah a Nicim jsme dojeli do fronty, kde musela Sarah odejít z auta. Nevím, na co mají ten test na přesný čas, když jsem čekala přes půl hodiny. Když jsem se konečně dočkala a odevzdala slečně potřebné papíry, vybafla na mě, že na kartě od pojišťovny je prošlé datum. Jelikož byla ale hodná, dala mi 5 minut na vyřešení. Tak jsem ihned volala Taylorovi, ten zalarmoval pojišťovnu (kde jsou evidentně idioti, protože den předem poslali tu kartu s tím, že má začínat pojištění v den konání řidičského testu a my jsme trubky, že jsme si to nepřečetli ani haha) a naštěstí mi za chvíli poslal kartu se správným datumem, takže jsem mohla tu zkoušku dělat. První na programu bylo paralelní parkování. Nějak jsem se nasoukala mezi tyčky (což je podle mě mnohem horší, než kdyby tam stály auta!) a pak jsme jely na malý 10ti minutový výlet po okolí. Naštěstí řidičák jsem dostala, ještě aby ne, jupí :D
V pátek 24.3. jsme si s Anež a Market zašly do kina na novou Krásku a Zvíře. Až na uřvané parchanty to bylo fajné. V sobotu jsme se s Anež vydaly do slavného clubu The Spire. Jelikož tam chodí samí luxusní lidi, připadaly jsme si tam jak ošklivky. Sice jsme si parádně zatancovaly, ale to je asi tak všechno. Shodly jsme se, že tam už teda nepáchnem :D Nejvtipnější na celém večeru ovšem bylo, že jsem zaparkovala auto v nějaké ulici poblíž. A co myslíte? Samozřejmě jsme si ulici nezapsaly a po opuštění klubu byla vyřčena zasádní otázka: "Kde máme auto?" No nás omylo. Pamatovaly jsme si akorát, že jsme zatáčely věčně do leva, tak jsme šly tedy opačným směrem a zkoumaly na navigaci názvy ulic, protože mi asi dva utkvěly v hlavě. Po 15ti minutách plných nervů jsme ale naštěstí auto našly a mohly jet domů.

DRUHÝ TÝDEN
Ve čtvrtek 30.3. jsme si udělaly fajn odpolko s Milčou. Využily jsme jejího prázdného baráku a hezky jsme si skákly do jejich bazénu a vířivky. Je báječný pocit moct se na konci března koupat ve venkovním bazéně haha.
V neděli 2.4. jsme měli aupair meeting na požární stanici no.16. Jelikož to bylo i pro rodiny, jeli jsme všichni. Já jsem si tam kecala s Markét a Anež, žrala výborné mini cupcakes a pak za mnou přišel nějaký hasič a pozval mě na prohlídku auta :D Samozřejmě jsem popadla i holky. Zkusila jsem si celý jeho hasičský mundur. Byl mokrý :D A hlavně to bylo těžké jak prase! Chlapci musejí mít parádní kondici.

TŘETÍ TÝDEN
Tento týden se nesl v podobě chození na papání, do obchodů a v sobotu do baru. Nicméně v neděli 9.4. mě Market vzala do luxuního tenis clubu, kde mi její rodiče zařídili na měsíc volný vstup. A tak jsme se tam nejdřív pěkne prošly, zjistily, že krom kurtů, bazénů a fitka, tam mají i opičky, arkády a dokonce žirafy. No jo, boháči. Nicméně my si skákly do bazénku zaplavat a vyvalit se na slunko. Ačkoliv jsem se snažila i namazat, stejne jsem se pěkně připálila. Klasika...

ČTVRTÝ TÝDEN
V sobotu 15.4. jsme se s Anež vydaly na výlet k celkem slavným křídlům které jsou namalované na zdi a plno lidí si tam dělá fotky. Od známé jsem dostala adresu, tak jsme se zajely podívat na místo činu, kde bylo hodně pomalovaných zdí. Ale bylo to opravdu pokoukání. Po fotkách jsme zajely do Midtown na palačinky a projít se po okolí. A jelikož se nám pořád nechtělo domů, zajely jsme si ještě do Memorial Mall se prostě poflakovat po obchodech.
V neděli jsem v rámci oslavy Velikonoc dostala ráno od Velikonočního zajíčka košík s dárky, což jsem fakt nečekala, takže jsem měla velkou radost. Pak jsme jeli k babičce na rodinou oslavu svátků. Nejdřív děcka po zahradě hledaly velikonoční vajíčka, ve kterých byly dolary. A pak už začla žranice. A tak se jedlo, povídalo a odpočívalo. Prostě pohoda. Mnohem lepší než u nás :D