Duben 2017

04. Druhý měsíc

27. dubna 2017 v 20:40 | Mia |  Kapitola 2: USA
Ve středu (22.2.) mě Míla vzala zkusit mražený jogurt. No je to jak zmrzlina, ale dost dobré. A pak jsme si daly napůl hambáč s hranolkama a jahodovou margaritu, yummy. Nicméně ve čtvrtek mě vzala k nim domů. No její host parents jsou pěkně zazobaní, mají obří barák včetně ferrari a jelikož tatík je lovec, na schodech se tyčí obrovská hlava jelena, kterého prý jedli 9 měsíců. My si hezky udělaly bramboráky a kecaly až skoro do 11, bezva večer :)

V pátek (24.2.) jsem se nervila s Karolínou na telefonu kvůli plánovanému výletu do hlavního města Austin. Jelikož se nám nepodařilo nic pořádného najít, nechaly jsme to osudu. Instinkt mě opět nezklamal, protože večer přišel Taylor, že má v Austinu kamarádku, která dělá Airbnb a může nás v sobotu ubytovat. Takže super!
V sobotu o půl 6 ráno mi budík málem způsobil infarkt, takže jsem byla rychle čilá. Dala jsem si snídani a za 5 minut 6 volám Káji, kde je. No blbě si nastavila budík, takže jsem ji vzbudila. Naštěstí nás Taylor zachránil, a i s vyzvednutím Káji jsme stihly autobus. V Austinu jsme nejprve zašly ke Capitol a udělaly si krásné fotky. Pak chtěla Kája do nějakého parku, takže jsme se vydaly s navigací dále. Když jsme trochu bloudily a zjistily, že na místě parku jsou nyní bagry a něco se staví, někdo začal volat mé jméno. Naprosto překvapená jsem spatřila Crisabel, spobydlící z Aupair školy, která bydlí v Dallasu a taky se rozhodla s kamarádkou zajet na víkend do Austinu. Tak se k nám přidaly. Šly jsme se podívat na univerzitu, po cestě si vyskočily na sochu koně v životní velikosti, zašly na papání a zpátky ke Capitol, který holky ještě neviděly. Co jsme nečekaly, byla demonstrace proti Trumpovi. Chvíli jsme poslouchaly hudbu a pak pro jistotu zmizely. Raději jsme se zajely podívat na slavnou 6th Street, která je plná všemožných barů a potom k nějakému parku, ale ten už byl bohužel zavřený. Tak nás Cris vysadila kousek od našeho ubytování v restauraci, kde jsme si s Kájou daly véču a pak se vydaly k Amy na ubytování. Byly jsme celkem mrtvé, takže po krátkém povídání a sprše jsme šly akorát tak spát.
Ráno nás Amy vzala na Mount Bonnel, což je krásný výhled na město. Vysadila nás ve městě a my se prošly ještě kolem řeky a přes město a najednou bylo odpoledne a jely jsme domů.

V pátek (3.3.) jsme vyrazily s Milčou a načí novou Anežkou oslavit její 21 narozeniny. Tak jsme jí vzaly do Cheesecake Factory na pořádného dortíka a pak si šly popít a potancovat do Wild West. Markét zradila, šla si večer lehnout a usla :D Nicméně jsme si s Anež Wild West zopakovaly v neděli, protože jsme si zašly na lekce tance zdarma yay!

Další neděli (12.3.) jsme se konečně dočkaly tolik probíraného rodea. Vydaly jsme se s Market a Milčou. Nejdřív nás čekala prohlídka vnitřního areálu, kde byla všechna možná farmářská zvířata jako králíci, ovce, různé druhy krav atd. Nejzajímavější ale byla líheň kuřat. Pod skly byly vejce očíslované dny vylíhnutí až jsme mohli vidět právě se líhnoucí kuřátko. Mezi zvířaty samozřejmě stýly desítky stánků, které prodávaly jak levné blbosti, tak ručně vyráběné stoly z masivu v hodnotách několik tisíc dolarů. Po prohlídce jsme se vydali udělat skupinovou aupair foto a hurá na NRG stadion. Je opravdu obrovský. Je tak obrovský, že ohňostroje dělají vevnitř a má kapacitu přes 72 000 lidí.
Rodeo začalo hymnou, jak jinak, a pak už se střídaly různé disciplíny. Lasování býčka, lasování krávy ve dvojici, wrestling (cowboy z koně skočí na krávu a musí ji dostat k zemi), jízda na divokém koni, ženský závod na koních mezi barely, závod vozíků s koňským spřežením a samozřejmě jízda na býkovi. Skóre bylo celkem kruté, protože býci vyhráli 6:1, to znamená, že nespadl jen jeden cowboy, take to vyhrál. Vtipné je, že to byl černoch. Během stavění podia na koncert se ještě v rohu konala jízda dětí na divokých ovečkách. To bylo dosti vtipné.
Koncert The Chainsmokers byl moc pěkný, akorát se moc nehodil na stadion, kde člověk nemůže moc stát a tancovat :D ale nevadí, zážitek to byl bezvadný. Po koncertě jsme se vytrousili směrem k maličké zoo, kde jsme si hladili lamy, ovečky, prasátko a klokany. Pak jsme se vydali k lunaparku vyzkoušet smažené oreos a cheesecake. Šíleně sladké, ale ten cheesecake byl boží. Prošli jsme se taky po stájích a ještě zašli do party stanu si pěkně potancovat.

V pátek 17.3. se konal St. Patrick´s Day, což sice není americký svátek, ale jelikož je pointou chlastání, je to tu dosti oblíbené. Já si užívala víkend v prázdném baráku a pátek samozřejmě venku. Jakože daly jsme si zelené pivo a oblíkly se do zeleného, ale jinak to zas takový rozdíl nebyl. Jen bylo venku víc lidí a chlastali taky víc :D