01. Aupair training school

22. ledna 2017 v 21:35 | Mia |  Kapitola 2: USA
Po příjezdu do aupair školy nás očekávala slečna s úvodními informacemi a pizza. Ta byla sice už trochu vystydlá, ale najedly jsme se a šupajdily do ložnic. Mě tu čekala Švédka Frida, která bude taky v Houstonu a další slečna z Dallasu. Já už jsem se tak akorát šla osprchovat, vylézt na postel, poddat se smutku z vyčerpání a usnout. Jako překvápko ještě přijela v 1 hodinu v noci ještě poslední spolubydla.

Ráno jsme se vydaly na první snídani. Čekala na nás obří campusová jídelna s velkým výběrem všeho možného jídla. Osobně jsem se zasytila bagelem s nutellou :D Po snídani jsme šly na hodiny. Měly jsme mladou učitelku, docela střelenou :D. Každopádně nás to moc nebavilo, ale nejdřív nás držela nad vodou představa oběda (to jsem si dala mletý steak s brambory a mix ze salátového baru) a poté večeře (pizza, sluppy joe burger a neodolala jsem třešňové cole) a nakonec jsme se prošly po candy pikniku a Michalka si nacpala klokaní kapsu sladkostmi z celého světa, hihi.

Ve středu se dopoledne opakovalo. S Kristou jsme si užívaly hodiny naší šílené učitelky, díky které nám na věky věků bude v uších znít "Don´t be late for my class!!!" (Nechoďte pozdě do mé třídy.) Ačkoliv stejně někteří stále chodili. Nicméně jsme se zase jen těšily na papání :D Dnes jsme ale skončili dříve, abychom se vydali do haly na přednášku o osobní bezpečnosti a po večeři ještě na přednášku o řízení aut v USA. Jaký to byl rasistický trapas, když jsme s Bohdankou až po důkladném zkoumání zjistily, že to nepřednáší ten stejný černoch :D Ačkoliv oba byli dobře poslouchatelní, sedět tam v 7 večer nacpané jídlem bylo velmi unavující (taky to dost lidí zalomilo). A pak už jen postýlka.

Ve čtvrtek jsme musely přežít kurz první pomoci. Naštěstí jsem byla ve třídě s Bohdankou, takže suprovka. A po obídku konečně výlet do New Yorku yay! Nejdříve jsme měli okružní jízdu, zastavili jsme u pobřeží, abychom alespoň z dálky viděly sochu svobody a mohly se vyfotit a potom jsme pokračovali malou okružní jízdou a zakončili ji u Rockefeller Center. Je fakt pěkné, když tam lidi bruslí. A naším vrcholem byl Top of the Rock, tedy vyjetí 67 pater za 43 vteřin ve výtahu a další tři pěšky na rozhled po celém New Yorku. Za tmy z toho jsou sice blbé fotky (pokud také vlastníte pouze pidi foťáček), ale zase naprosto dokonalý zážitek z rozsvíceného města, co nikdy nespí. Pak jsme s holkama šly na vytoužené Times Square. Cestou jsme si koupily suvenýry a na místě hotdog. To muselo být. Jeden by neřekl, že je to Times Square tak malé. Ale i tak to byl úchvatný pocit, hlavně ta neonová světla, takže záře jako ve dne. Holky si zašly ještě do obchodu s hadýrky, ale Michalka se raději podívala do Disney store :D. Poté jsme pomalu šly k Empire State Building a cestou si daly horkou čoko ve Sturbucks. Po prochajdě kolem Grand Station jsme došly do busu a po 10 hodině jsme přijeli do školy. Jelikož jsme si ale musely nachystat kufry, šly jsme spát tak kolem půlnoci.

Ráno jsme někteří vyvolení vstávali na 6 a v 7 odjížděli na letiště La Guardia. To zase uteklo…

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama