6. Vyřizování a jenom vyřizování

27. prosince 2016 v 18:24 | Mia |  Kapitola 1: Začátky
Po osudové středě jsem stále nemohla uvěřit, že opravdu mám rodinu a opravdu odjedu. A navíc tak brzo, už 16.1.2017! Během pátku jsem vesele na mobilu vyplňovala žádost o vízum. Na počítači mi to jaksi nešlo (krám jeden). Nicméně se mi to úspěšně povedlo vyplnit, poslat na mejl a vytisknout. Pro jistotu jsem se hned letěla nechat vyfotit, abych na to pak nezapomněla. Sice žádná sláva, ale co už :D Posléze jsem i vyplnila žádost o schůzku na ambasádě a pro další jistotu si ji dala už na čtvrtek 15.12., ať to mám co nejdřív, kdyby se něco potentilo.

Mezi vyplňováním jsem si ještě domluvila skype s rodinkou na sobotní odpoledne. Vykládali jsme zas hodinu a já se zamilovala ještě víc. Jsou prostě rozkošní a snad budou i nadále! :D Povídali jsme si zas o všem možném a tentokrát více konkrétněji kdo co má rád a tak dále. Poté mi poslali mejl s účty na instagram, jestli chci, ať si je přidám a můžu sledovat jejich život zatím alespoň z fotek. Vím, že dost holek by to neudělalo, ale jelikož já instagram používám převážně ke sledování oblíbených zpěváků, kapel a podobných celebrit, neměla jsem problém a přidala si je. Sama tam mám jen tři nezávadné fotky. Tak snad litovat nebudu. Dokonce mě poprosili i o adresu, že by mi rádi poslali jejich Christmas card :)

V úterý dopoledne jsem se těšila na online meeting s CC. Klára nám řekla spoustu nových informací, popsala jsem asi dvě A4 :D Jelikož jsme se sešly samé zvědavé a ukecané holky, meeting se protáhl na dvě hodiny. Ale nejlepší bylo, že jsem našla jistou Bohdanku, která taky poletí 16.1., takže jsem ji hned našla na facebooku a začaly jsme si psát :) A jelikož mi agentura poslala špatný DS form (bylo na něm ještě původní datum odletu, 23.1.), musela jsem si přehodit i schůzku na ambasádě. Bohdanka se teprve chystala žádost o vízum vyplňovat, takže jsme se domluvily, že si dáme stejný termín. Považuji za vhodné upozornit, že termín se dá změnit pouze jednou, jinak se musí už znovu platit poplatek ;)

Schůzku na ambasádě jsme si s Bohdankou daly na středu 21.12. po 9h. Bohdanka mě opravdu zachránila, že jela se mnou a že zná Prahu. Já ji upřímně nesnáším, takže jsem byla velmi vděčná, že mi jen kázala, kam nastoupíme, kdy přestoupíme a kde vystoupíme. Prošly jsme se po Karlově mostě, navigace nás pak dovedla někde bokem, ale stihly jsme se kousek vrátit zpět na správné místo. I když Bohdanka měla mít schůzku o půl hodiny později, v klidu nás pustili dovnitř spolu. U vchodu jsme odevzdaly k nahlédnutí kabáty, kabelky a musely jsme odevzdat všekerou elektroniku včetně klíčů od auta. Pak jsme dostaly visačky a šly do patra vytisknout si pořadové číslo. Nejprve jsme čekaly na zavolání k okénku 1, kde si pán vzal veškeré dokumenty. Poté jsme čekaly na zavolání k dalšímu okénku, kde už byl američan. Ptal se kam jedu, jaké budu mít děti (počet, věk), jaké mám zkušenosti s dětmi a co chci dělat, až se vrátím zpět. Pohovor na pár minut, ale kvůli čekání jsme odcházely až po půl 11. Nicméně víza jsme dostaly :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama